Pedagoški kutak
Dan ružičastih majica - Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja
Autor: Sanja Kuliš, 24. 2. 2021.

Danas je u našoj školi obilježen još jedan Dan ružičastih majica. Hrvatski sabor je 2017. godine proglasio taj dan Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja, a obilježava se svake godine, zadnju srijedu u veljači. Ove godine je to 24. 2. 2021. Pedagoginja je s učenicima svih razreda, kao i sa Vijećem učenika održala edukativne radionice na ovu temu te razgovarala o ovoj osjetljivoj problematici koja se tiče svih nas. Učenici su se još jednom prisjetili zašto  obilježavamo ovaj dan i što se točno tada dogodilo. Osvijestili smo što sve spada pod zlostavljanje i važnost ''stavljanja u tuđe cipele'' kako ne bismo zaboravili da ne činimo drugima ono što ne želimo da oni nama čine.

Učenici su crtali i izrađivali ružičaste majice sa važnim porukama o miru i nenasilju koje smo objesili na stabalce u školskom predvorju. Na taj dan smo i obukli ružičaste majice u znak podrške borbi protiv vršnjačkog nasilja.

Važno je raditi na prevenciji jer jedino tako možemo pomoći ranjenoj djeci i učiniti da što manje djece ikad osjeti zlostavljanje na svojoj koži.

Na ovoj poveznici možete pogledati edukativni video koji je izradila pedagoginja Ivana Dragšić z OŠ Antuna Bauera iz Vukovara.