« Svibanj 2024 »

34. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske
Autor: Željka Ninčević, 30. 9. 2022.

Ovogodišnja 34. državna smotra učeničkog zadrugarstva održala se 28. i 29. rujna u Vinkovcima. Već drugu godinu za redom predstavljamo proizvode naše učeničke zadruge Prizidnica na državnoj smotri. Ipak, ove godine s malom razlikom. Naime, ovog puta državna smotra nije bila virtualna, već smo se svi sretni i veseli okupili u Vinkovcima i družili dva dana. Našu školu su predstavljale učenice i zadrugarke Ana Ćatipović i Lana Slamić iz osmog razreda, a voditeljica putovanja je bila stručna suradnica knjižničarka Tea Radić. Naše zadrugarke i naša društvena igra Zaigrajmo trlju su bile zamijećene među mnoštvom zanimljivih i živopisnih proizvoda.

Uz dvodnevno izlaganje zadrugarskih proizvoda na štandovima, svi zadrugari i voditelji se mogli sudjelovati i u odlično organiziranom programu. Uz priredbu otvaranja i zatvaranja, svaki dan se moglo sudjelovati na pokaznim radionicama i izrađivati razne proizvode od ukrasnih i uporabnih (drvene sove, svijetleći broševi, ukrasne boce) do prehranbenih (čokolada, šareni bomboni). Organizatori su pripremili i nesvakidašnje vodstvo gradom tijekom kojeg su nas učenici srednje turističke škole odjeveni u odjeću različitih povijesnih razdoblja, proveli kroz prošlost Vinkovaca zanimljivim story tellingom. Večer je bila posvećena druženju u hotelu i veseloj zabavi uz glazbu i ples. Svi smo se odlično zabavili te s uspjehom predstavili našu školu i učeničku zadrugu Prizidnica.