Međunarodni dan djevojčica 👭 #STEMfemme
Autor: Željka Ninčević, 11. 10. 2023.

Danas su učenice 6. i 7. razreda zajedno sa učiteljicama Anom i Jelenom u sklopu izvannastavne aktivnosti STeam, odradile prvo istraživanje i to na plaži. 🏖️ Zajednički su dogovorile koje bi to društveno/osobno relevantno pitanje ili problem bio, čijem bi rješavanju pristupili iz različitih perspektiva: znanstvene, umjetničke a bit će i nekih hands on aktivnosti. Pitanje je jasno: Kako se uz toliku količinu mora, ipak suočavamo s nedostatkom pitke vode? Koristeći STEM znanja i umjetničku perspektivu učenice će predlagati i izrađivati moguća rješenja vezana uz ovo važno pitanje. Možda ih upravo ove aktivnosti potaknu na odabir srednje škole i kasnije studija u STEM području.

Poklopilo se to i s Međunarodnim danom djevojčica koji se obilježava s ciljem poticanja svjetskog entuzijazama u stvaranju boljeg života mladim djevojkama pružajući im priliku da postignu svoj puni potencijal.