Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Željka Ninčević, 22. 10. 2021.

Danas smo obilježili Dane kruha kao nekada. Naši vrijedni učenici i roditelji su pripremili prepun stol kolača, kruha i jesenskih plodova. Prisjetili smo se zašto obilježavamo ovaj važan dan, pričali o ekološkoj proizvodnji, zdravoj prehrani te očuvanju biološke raznolikosti. Toma i Maris su nam ispričali "Brašnjavu priču", a naš župnik don Ante je blagoslovio sve darove koji su se našli na stolu, kao i vrijedne ruke koje su ih pripremale.

Posebno su se potrudili naši drugaši, koji su kao pravi mali pekari mijesili tijesto, pravili kifliće i kruščiće, i uživali u svježem soku od mrkve i mandarina.

Hvala svima na trudu i u slast!