OBILJEŽEN DAN KRAVATE
Autor: Željka Ninčević, 18. 10. 2015.

Obilježili smo Dan kravate razgovarajući o jednom od najpoznatijih i prepoznatljivijih hrvatskih simbola. Upoznali smo se s poviješću tog modnog dodatka, simbola elegancije i stila. U prošlosti su kravatu nosili isključivo muškarci dok ih danas nose i žene. Posebnu pozornost kravati posvetili smo na satovima izvannastavnih aktivnosti crtajući kravate, a najvještiji učenici su se okušali u zabavnom vezivanju kravate.

(http://academia-cravatica.hr/hr/edukacijski-program/84-znate-li-vezati-kravatu)

Hrvatski sabor 2008. godine iskazao je kravati posebnu počast proglasivši Dan kravate koji se obilježava 18. listopada.