Svjetski dan osoba s Down sindromom ❤️
Autor: Željka Ninčević, 21. 3. 2024.

Obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom kreativnim radionicama i razgovorom o inkuziji. Down sindrom je kromosomski poremećaj koji nastaje uslijed viška jednog kromosoma ili dijela kromosoma u jezgri svake stanice tijela. Obilježava se 21. ožujka jer taj datum simbolizira jedinstvenost trisomije, tri kromosoma u 21. paru, koji uzrokuju Downov sindrom. Djeca s Down ovim sindromom imaju iste potrebe za ljubavlju, sigurnošću i obrazovanjem kao i sva druga djeca.

Danas nosimo različite čarape kako bismo potaknuli razgovor o različitosti, jedinstvenosti, uključenosti i prihvaćanju. Nemojmo podcjenjivati djecu koja imaju dodatni kromosom! Dopustimo da nas iznenade njihova ljubav i vedrina kojom zrače! 💏