Pokladni utorak 🎭🎊
Autor: Željka Ninčević, 13. 2. 2024.

Sretan Pokladni utorak, dragi učenici i roditelji OŠ Slatine! 🎉 Danas je dan za zabavu, smijeh i veselje jer je zadnji dan karnevala! 🎭 Naša škola je ispunjena raznobojnim kostimima, smijehom i veseljem dok slavimo ovaj tradicionalni pokladni običaj.

Prvo smo prošetali do Parka Miljenka Smoje i probudili naše malo misto. Naš meštar o' karnevala Nikola Pavičin je podignuo atmosferu svojim duhovitim komentarima i dodjelom nagradi za najbolje maske. Upravo je Nikola dobio nagradu za najoriginalniju masku. Nagrada za najmaštovitiju masku je išla u ruke Sare Pecolaj. Najduhovitiju masku je pripremio naš Nikita. Najkreativnija maska je djelo Domine Matić i Matilde Klaus. Najsimpatičniju masku je imala Maris Pozderac. Najsmješniju masku je imao Luka Kreković. Najstrašniju masku je pripremio Toni Šoda. Nagrada za najbolju gostujuću masku je pripala našim budućim učenicima – djeci iz Dječjeg vrtića Morski konjic. Nagradu za najbolju pojedinačnu masku je dobila Mihaela Grančić, a potom su uslijedile i nagrade za najbolje grupne maske: treće mjesto su dobili učenici 1. razreda, 2. mjesto učenici 2. razreda i nagradu za najbolju grupnu masku – 1. mjesto su dobili učenici 3. razreda.

Torcida Slatine je bubnjevima slavila i rođendan Hajduka, a potom je Nikola pročitao optužnicu Krnji koji je ove godine bio umjetna inteligencija. Nakon spaljivanja Krnje, počastili smo se krafnama i tako veseli i zadovoljni nastavili radni dan u školi maskirani u kreativne i zanimljive maske.

Neka današnji dan bude ispunjen veseljem i zabavom kako i priliči kraju karnevala! 🎉🎭