Školski medni dan
Autor: Željka Ninčević, 7. 12. 2023.

🍯🐝Programom „Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka za 2023. godinu“ educiraju se djeca i njihovi roditelji o važnosti konzumiranja meda i njegovog uključivanja u prehranu. Svrha provedbe Programa je podizanje svijesti djece, od rane dobi, o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda te ukazati na ulogu i značaj pčelarstva u cjelokupnoj poljoprivrednoj proizvodnji, posebno zbog održavanja ekološke ravnoteže i biološke raznolikosti, budući da 84 % biljnih vrsta i 76 % proizvodnje hrane u Europi ovisi o oprašivanju koje obavljaju domaće i divlje pčele. Tako su danas prvašići dobili svoj primjerak slatkog i ukusnog meda 🍯🐝 te su učili o važnosti meda u prehrani i koliko su pčele 🐝 važne za život na Zemlji 🌎.