sirina_600.gif (861 bytes)

MUDRE MISLI O DJECI

Dijete je najbolji kalendar . Kad pođe u školu, za sedam godina si stariji, kad ono postane čovjek,mlad čovjek, ti to više nisi; kad stvori nov život, tvoj je gotovo na izmaku.
                                                                                                            (Tadijanović)

Djeca i podanici...mnogo rjeđe imaju krivo nego li roditelji i kraljevi.
                                                                                                            (Chesterfield)

Djeca – to su naši sutrašnji suci.
                                                                                                                  (Gorki)

Pametni roditelji dopuštaju svojoj djeci da poneki put i pogriješe.
                                                                                                                 (Gandhi)

Čudna je lokomotiva taj život! Misliš: pobjegao si, naprijed si otišao, a kad tamo, iz tihe idile te promatra tvoje djetinjstvo.
                                                                                                                 (Katušić)

Nema dobre ni loše djece. Ima samo obeshrabrene ili ohrabrene djece...
                                                                                                                  (Popkin)

Pravilan odgoj sastoji se u tome da se izvuče iz svakoga ono što je najbolje.
                                                                                                                 (Ghandi)

…čovječanstvo duguje djetetu sve najbolje što može dati.
                                                                                (Deklaracija o pravima djeteta)

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi.
                                                                                                                 (Coelho)

Pripremila:  Marina Ležaja, prof.

Osnovna škola Slatine, Put Lovreta 1, 21224 Slatine

Tel./Fax: 021/ 891 464 - tajništvo