III. PREZENTACIJA MLADOG MASLINOVOG ULJA OTOKA ČIOVA BERBE 2015.
Autor: Željka Ninčević, 2. 4. 2016.

U organizaciji Udruge maslinara „Čiovka“ – Slatine, suorganizaciji Savjetodavne službe Trogir, te uz podršku i sudjelovanje naše učeničke zadruge „Prizidnica“, Udruge za zaštitu kulturne baštine – Slatine i Udruge „Malo misto“ u sali Doma kulture održana su prigodna predavanja i organoleptičko ocjenjivanje kvalitete mladog maslinovog ulja otoka Čiova berbe 2015. godine.

Dipl. ing. agronomije, Božena Beljan, Mirjana Perica i Nikolina Tomaš, održale su zanimljiva i korisna  predavanja: Ishrana i gnojidba maslina, Tehnologija  podizanja nasada i Bolesti i štetnici masline. Zatim je uslijedilo ocjenjivanje ulja, te dodjela nagrada najboljima.

Naša zadruga se predstavila mladim djevičanskim maslinovim uljem, te proizvodima od masline – eko sapunima i uljem gospine trave. Izložbeni prostor je privukao mnoge posjetitelje, koji  su pohvalili trud naših učenika zadrugara i kupili neki od proizvoda, pomažući na taj način rad naše zadruge. Ugodno druženje trajalo je cijeli dan, puno toga smo naučili, a sve ćemo primijeniti u daljnjem radu u školskom masliniku.