Dječji tjedan - LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA!
Autor: Željka Ninčević, 11. 10. 2021.

Dječji tjedan se tradicionalno obilježava u prvom punom tjednu mjeseca listopada, a ove godine je trajao od 4. 10. do 10. 10. Obilježili smo ga i mi različitim aktivnostima kako bismo skrenuli pozornost na zaštitu dječjih prava, ali isto tako i na obveze i odgovornosti koje dolaze s njima. Učenici su razmišljali i diskutirali o pravima koja imaju, kao i o djeci u drugim krajevima svijeta čija se mnoga prava krše. Pogledali smo videa te prezentacije o dječjim pravima, podsjetili se što je to deklaracija, a što konvencija te izradili slogan Dječjeg tjedna: „Ljubav djeci prije svega!“ Učenici prvih i petih razreda su također prenijeli svoja omiljena prava na papir, očekivano – pravo na ljubav te igru i zabavu! smiley U nastavku pogledajte fotografije s naših radionica...