Obilježili smo Međunarodni dan nenasilja
Autor: Željka Ninčević, 1. 10. 2021.

Međunarodni dan nenasilja obilježava se diljem svijeta 2. listopada svake godine, na dan rođenja Mahatme Gandhija, indijskog političara i borca za neovisnost Indije. Mahatma Gandhi se svojim radom zalagao za nenasilje i ljubav među ljudima. I u našoj školi obilježili smo ovaj važan dan i još jednom se podsjetili kako je ovo aktualna tema i danas, 150 godina nakon rođenja ovog velikana.

Naši drugaši su osmislili i nacrtali svoje superheroje koji će svojim posebnim moćima štititi njih, ali i svu ostalu djecu od nasilja i zla. Borit će se neuništivim zrakama ljubavi te pobijediti neprijatelje svojim velikim srcem i dobrotom. Poručuju i svima vama da se ne bojite jer je ''sila oružje slabih, a nenasilje oružje jakih."