Terenska nastava - Promet
Autor: Željka Ninčević, 30. 9. 2021.

U sklopu terenske nastave „Promet“ učenici Razredne nastave su posjetili Trajektnu luku Split, Autobusni kolodvor Split, Željeznički kolodvor Split te Zračnu luku Split.

Lijep i sunčani dan učenici su započeli vožnjom broda od Slatina do Splita. U Splitu su učenici upoznali mnoge zanimljive pojedinosti o različitim vrstama prometa, prometnim sredstvima te o kulturi ponašanja u prometu. Na glavnom Željezničkom kolodvoru Split upoznali su se sa šalterom (mjesto gdje se kupuje vozna karta), peronima i kolosijekom. Naučili su da se ne smiju igrati na pruzi. Pozornost im je osobito privukla vožnja vlakom od Splita do Kaštel Starog  obzirom da se danas djeca sve manje voze vlakom. U Kaštel Starom nas je dočekao autobus kojim smo brzo došli u Zračnu luku Split. Pred sam kraj terenske nastave, učenici su dočekali i slijetanje zrakoplova te su pratili zaustavljanje zrakoplova i sam iskrcaj putnika.

U Slatine su se učenici vratili radosni i veseli s još jednim iskustvom više.