Dobro se dobrim vraća
Autor: Željka Ninčević, 22. 12. 2020.

Učenici 2. i 3. razreda su i ove školske godine sudjelovali u projektu“ 20 dana dobrote“. Sama ideja projekta je predivna i motivirajuća. Osnovni cilj je bio razvijanje dobrih odnosa sa prijateljima iz razreda, razvijanje empatije te osjećaja koji proizlazi iz činjenja dobrog djela. Učenici su pisali lijepe riječi jedni drugima, pomagali međusobno, pravili čajanku i kupone „dobrote“ za naše bližnje, plesali i pjevali, ukrašavali učionicu. Učiteljici Josipi, a i drugoj djeci je bilo zanimljivo gledati dječja ozarena lica, kada bi darovali nekog onim najvrjednijim – osjećajem da su nekom učinili nešto lijepo i to zato što je to njihovo srce zaželjelo. Učenici su se veselili svakom novom danom i novoj aktivnost te odlučili da će dobrotu dijeliti tijekom cijele godine.