Autor: Željka Ninčević, 24. 2. 2021.

Danas smo u našoj školi obilježili još jedan Dan ružičastih majica. Hrvatski sabor je 2017. godine proglasio taj dan Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja, a obilježava se svake godine, zadnju srijedu u veljači. Obukli smo ružičaste majice kako bismo podržali borbu protiv bilo kojeg oblika vršnjačkog nasilja. Prisjetimo se, ova inicijativa je nastala nakon što je 2007. godine dječak iz Kanade obukao ružičastu majicu u školu u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma. Dječaka su zbog toga maltretirali njegovi vršnjaci, a kako bi ga podržali, dječakovi su prijatelji također obukli ružičaste majice u školu. CEPN – Centar za edukaciju i prevenciju nasilja, promiče ovu inicijativu i izradom posebnih ružičastih majica svake godine, koje su i danas naši učenici imali priliku nositi.

Iako se tijekom cijele školske godine na satovima razredne zajednice, a i kroz nastavu općenito naglašava važnost međusobne tolerancije, uvažavanja i suzbijanja svakog oblika nasilja među djecom i mladima, Dan ružičastih majica odlična je prilika da se još jednom skrene pozornost na ovaj gorući problem.