Upute Nastavnog zavoda za javno zdravstvo roditeljima za upis u 1. razred osnovne škole
Autor: Željka Ninčević, 8. 5. 2020.

Dragi roditelji,

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ, ovim putem Vas obaviještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2020./2021.

MOLIMO DA SE ZA TERMIN PREGLEDA JAVITE NADLEŽNOM ŠKOLSKOM TIMU PUTEM TELEFONA,  MOBITELA  ILI SLUŽBENOG E-MAILA MEDICINSKE  SESTRE, U VREMENU OD 15. SVIBNJA DO 22. SVIBNJA 2020.

Barem 3 dana prije pregleda, dužni ste dostaviti nadležnom školskom liječniku  sljedeću dokumentaciju:

(telefonski se javiti nadležnom pedijatru i dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail tima školske medicine)

• Dodatna dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, Mišljenje predškolske ustanove/vrtića o razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV (Poveznica https://www.hzjz.hr/priopcenja-mediji/preporuke-o-provedbi-obveznog-programa-cijepljenja-tjekom-epidemije-covid-19/).

VAŽNO!

• Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj, a dolazi se točno u vrijeme termina za pregled.
  • Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
  • Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
  • Odrasle osobe u pratnji molimo da dođu sa zaštitnom maskom.
  • Obavezno donijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.
  • Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete (Poveznica na IZJAVU DIJETE/RODITELJ)

ZA PREGLED SE POTREBNO NARUČITI PUTEM TELEFONA

(u jutarnjoj smjeni (utorak, srijeda, petak) zvati od 07:00 – 08:00 h i 12:00 – 13:00,

a u popodnevnoj smjeni (ponedjeljak, četvrtak) od 14:00 do 15:00 i od 19:30 do 20:30 h)

ILI SLUŽBENOG MAILA MEDICINSKE SESTRE NADLEŽNOG ŠKOLSKOG TIMA

RODITELJI SE MORAJU JAVITI ZA TERMIN U VREMENU OD 15. SVIBNJA DO 22. SVIBNJA 2020.

NADLEŽNI TIM ŠKOLSKE MEDICINE

Ivana Sikirica, dr. med., spec. šk. med.

ivana.sikirica@nzjz-split.hr

Blaženka Dodig, bacc. med. techn.

blazenka.dodig@nzjz-split.hr

Tel.: 021/885-666