Bookmark exchange project 2019.
Autor: Željka Ninčević, 31. 10. 2019.

Nastavljamo tradiciju sudjelovanja u Međunarodnom projektu razmjene straničnika Bookmark Exchange Project. Ove godine u projektu su bili uključeni učenici 3. razreda pod vodstvom stručne suradnice knjižničarke Tee Radić. Tema ovogodišnjeg Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (listopad) je Maštajmo, a definirana je na konferenciji Međunarodne udruge školskih knjižničara IASL (International Association of School Librarianship) organiziranom pod geslom Konvencija-Osnaživanje-Transformacija: školskih knjižnica.

Ove godine se ponovno vraćamo razmjeni straničnika s učenicima iz Europe. Zemlja iz koje su nam pristigli straničnici i u koju mi šaljemo naše je Rumunjska. Škola se zove Scoala George Cosbuc smještena u gradu Baia Mare. Škola je dobila ime po George Cosbucu rumunjskom pjesniku, prevoditelju, novinaru i učitelju. Osim što smo uživali u izradi straničnika za drage prijatelje, još više nas je razveselila pošiljka iz Rumunjske. Kao i svake godine uživali smo u obilježevanju Mjeseca školskih knjižnica i pri tom naučili nešto novo.