Školski medni dan
Autor: Željka Ninčević, 9. 12. 2019.

U sklopu provedbe programa Školskog mednog dana, danas smo obilježili dan Svetog ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara. Cilj ovog hvale vrijednog programa je promocija meda lokalnih proizvođača koji su korisnici znaka Med hrvatskih pčelinjaka, povećanje unosa meda u prehranu djece, podizanje razine znanja o važnosti  zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.

Tako su učenici prvog i drugog razreda su pogledali i poslušali edukativnu prezentaciju/radionicu o važnosti i značaju pčelarstva, te su im dodijeljeni prigodni pokloni: slikovnica o pčelarstvu Pčelica Jelica i medo Edo, promotivni letak Med hrvatskih pčelinjaka i staklenka meda lokalnog proizvođača. U slast!