Pjat pun jubavi i zdravja 2018.
Autor: Željka Ninčević, 5. 5. 2018.

Završila je tek druga, ali već tradicionalna humanitarna akcija u organizaciji naše škole pod nazivom Pjat pun jubavi  i zdravja. Prikupljali smo sredstva za osiguravanje dnevnog obroka na mjestu obrazovanja svakom djetetu kojemu je to potrebno, i uplatili velikih 6.507,40 kn međunarodnom globalnom pokretu Marijini obroci, koji danas hrane 1 257 278 najsiromašnije djece svijeta svakoga dana kad pohađaju školu. Inače, to već znate, samo 120 kn hrani jedno dijete čitave školske godine, pa ćemo našom donacijom hraniti 54 - ero djece godinu dana!

Ovu divnu subotu smo započeli svetom misom u mjesnoj crkvi, nakon koje smo prisutnima prikazali dokumentarni film Dijete 31, koji govori o velikom projektu, kojim Marijini obroci pomažu milijunima djece u Malaviju, Keniji i Indiji. Zahvaljujući donacijama i nesebičnoj pomoći brojnih volontera nastoji se ublažiti jedan od najvećih problema današnjice – glad.

Nastavili smo igrama na Portu: igrali smo graničara, potezali konop, utrkivali se s tri noge, nosili jaja u žlici, skakali u vrećama i konačno odmjeravali snage u kvizu znanja. Posjetitelji su osim navijanja na tribinama igrališta, mogli razgledati i kupiti proizvode učeničke zadruge Prizidnica, te kušati kolače koje su pripremili vrijedni roditelji. A cijelo vrijeme su mogli i donirati za ovaj hvale vrijedan projekt.

Hvala svim učiteljima, učenicima, roditeljima, bakama, djedovima i prijateljima naše škole koji su pomogli u organizaciji ovog humanitarnog događaja, bilo kao logistička pomoć ili u izradi kolača ili sudjelovanjem u igrama. Hvala don Anti koji nam je i prošle i ove godine pružio bezrezervnu podršku, gospođi Vesni i pjevačkom zboru na krasnoj glazbi, te svim medijima koji su promovirali ovaj događaj: Hrvatski katolički radio, Gradski radio Trogir, Radio Dalmacija, Radio Sunce, Narodni radio, TV Jadran: emisija Ćakula na Jadranu, portal Žena vrsna i Trogirski portal.

Danas smo svi zajedno, djelujući kao jedna velika obitelj, pomogli preobraziti živote djece u nekima od najsiromašnijih zajednica u svijetu.

heartČinimo male stvari, ali velikim srcem! heart

Više u fotogaleriji i na Facebook stranici projekta...