PISMO ZAHVALE DON DANKA LITRIĆA
Autor: Željka Ninčević, 29. 1. 2018.

Svi se sjećamo predivnih čestitki od lišća banana kojima smo pomogli misije u Ruandi. Don Danko Litrić prije nekoliko dana razveselio nas je zahvalom za prikupljenu donaciju. Slijedi isječak iz pisma koje je uputio hrvatskim školama koje su sudjelovale u prikupljanju sredstava:

Nadam se da ste lijepo i korisno proveli praznike i da ste puni volje opet na svom poslu u školi: učenici u klupama profesori i odgojitelji s njima u poučavanju i odgoju. Jedno i drugo je jako lijepo i potrebno. Od moje nećakinje, Ivane Bilić, kojoj sam posao karte ukrašene lijepim figurama od lišća banana saznao sam koliko su mnogi profesori i đaci  uložili ljubavi u prodaji i kupnji ovih karata, koje su moji prijatelji napravili. Od prodanih karata u vašim školama poslala mi je ukupno 10.430 kuna. S tom prodajom i kupnjom vi ste pomogli meni u pomoći siromašne djece da i oni mogu ići u školu kao i vi tamo. Jedno siroče dijete u osnovnoj školi treba godišnje za školarinu, uniformu i školski pribor pedeset eura-pa vi sami to možete pretvoriti u naše kunice i vidjeti koliko ste pomogli siromašne djece! Uz puno pozdrava iz tople Ruande želim vam svima Božji blagoslov!

Iako ćemo sudjelovati kad god možemo u svim akcijama i bez očekivanja da nam se zahvali, jako nam je drago kad vidimo da su prikupljena sredstva došle u prave ruke i da je netko zahvalan za naš doprinos. Još jednom hvala djelatnicima naše škole i svim učenicima i njihovim roditeljima na odazivu u kupnji čestitki.