IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA POVODOM DANA SOCIJALNE ZAUZETOSTI
Autor: Željka Ninčević, 10. 11. 2017.

Franjevački institut za kulturu mira period od 5.11. do 19.11. nazvao je Danima socijalne zauzetosti. Ovi Dani su zamišljeni kao festival socijalne osjetljivosti, solidarnosti i dobrote. Tijekom ovog perioda će se kroz čitav niz događanja vjerničkoj i široj javnosti približiti široka socijalna tematika u kojoj Crkva ima važnu ulogu. Cilj je predstaviti i učiniti vidljivim aktivnosti različitih udruga i pojedinaca koji se bave socijalnom problematikom i na tom polju već ostvaruju značajne rezultate.

U našoj školi u sklopu karitativne grupe vjeroučiteljica Slavenka Barada predložila je učenicima sudjelovanje u likovnom natječaju povodom ovih Dana. Dječji zadatak bio je nacrtati  svoj doživljaj pomaganja i solidarnosti. Oduševili su nas crteži koje smo prvo postavili na školski pano, a pet likovnih uradaka poslano je i na Natječaj. Radovi naših učenica 6. razreda Ivane Skoko i Josipe Baras su izabrani i izloženi od 8.11. do 11.11. u pinakoteci samostana Gospe od zdravlja u Splitu. Na svečanom otvorenju dodijeljene su i nagrade za prva tri mjesta, no iako nismo među njima radosni smo jer je rad naših učenika prepoznat i nagrađeni smo samim time što su njihovi radovi dio ove izložbe.

Na samom otvorenju fra Bože Vuleta je rekao da od djece imamo puno toga naučiti. Djeca naime, nastavio je fra Vuleta, nama odraslima preko crteža prikazuju kako pomoći drugima, kako prema starijima biti dobar, pomoći nemoćnima i sl.

Što još drugo napisati kad slika govori više od tisuću riječi?!