Pjat pun jubavi i zdravja
Autor: Željka Ninčević, 27. 5. 2017.

Iskoristili smo ovu sunčanu subotu kako bismo se malo odmorili od završnog učenja i posvetili dan humanitarnom djelovanju, odnosno proveli smo naš projekt Pjat pun jubavi i zdravja. Dan je bio divan i s radošću možemo reći da smo prikupili ukupno 5000 kn za dobrotvornu udrugu koja je dio je međunarodnog projekta Mary's Meals, a poznata je po prehrani školske djece u najsiromašnijim zemljama svijeta.

Zadnji startni broj koji smo zalijepili je 111, no bilo je mnogo ljudi koji su sudjelovali s donacijama ali nisu zbog obveza ili zdravstvenih razloga sudjelovali u samoj utrci. Utrka je bila vesela i šarena, puna šetača, biciklista i nekolicine onih koji su se odvažili i trčati ovu rutu dugu nešto više od 4 km, od slatinske župne crkve do poznatog svetišta Gospe od Prizidnica.

Na cilju su nas dočekali učenici i učitelji koji su promovirali još jedan školski projekt - Mi jedemo odgovorno. Putem do cilja smo nailazili na niz pitanja koja su nas informirala o zdravom i odgovornom odnosu prema prehrani. Najbrža natjecateljica je bila Mia Vakante koja je vozila bicikl, a najbrži trkači su bili Ivan Perić i Marin Franić.

Na cilju smo se zabavili igrajući stare dalmatinske igre na koje su nas podsjetili članovi Udruge Zajedno iz Splita. Usput smo se okrijepili na štandu s domaćom hranom, a predstavili smo i proizvode naše Učeničke zadruge Prizidnice. U crkvi je zatim održana projekcija dokumentarnog filma Generacija nade prije koje su nas članovi Dječjeg župnog zbora Slatine počastili s par pjesama. Film Generacija nade je predstavio priče o nekoliko mladih ljudi koji, nakon što su kao djeca uživali u Marijinim obrocima, sada čine dio nove generacije koja pronalazi svoj glas i počinje graditi bolju budućnost.

Zahvaljujemo don Anti Čuliću, voditeljici malog crkvenog zbora Vesni Maglica, DVD-u Slatine, Udruzi Zajedno i Gradu Splitu, a posebno voditeljici Dječjeg gradskog vijeća, gospođi Anđelki Visković za njene savjete, poticaj i podršku u ovom i drugim projektima u kojima smo sudjelovali. Zahvaljujemo naravno i svima vama koji ste bilo donacijama bilo sudjelovanjem u programu ili pripremom zdravih zalogajčića pomogli da prikupljeni iznos bude što veći. Naravno puno hvala i svim promotorima naše akcije: Gradskom radiju Trogir, Narodnom radiju, Trogirskom portalu, Slatine portalu, Radio Dalmaciji, Radio Suncu i Radio Splitu te Mreži TV  i TV Jadranu, kao i portalima: Slobodna Dalmacija, Crveni križ Split, Caritas splitsko - makarske nadbiskupije, portalu Civilizacija ljubavi, te tvrtki Naturala d.o.o. koji su nam donirali izvorsku vodu s rijeke Cetine. Od srca hvala i svima koji su htjeli ostati anonimni a dijelili su našu facebook stranicu i informaciju o samoj utrci gdje god su stigli.

Pozivamo vas da nam se pridružite i sljedeće godine, zadnju subotu u mjesecu svibnju i širite ovaj val dobrote i ljubavi!

Više fotografija u fotogaleriji!