SMOTRA PREVENTIVNIH STRATEGIJA I PREVENTIVNIH PROGRAMA SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE
Autor: Željka Ninčević, 15. 5. 2017.

U prekrasnom ambijentu Muzeja hrvatskih areoholoških spomenika u Splitu suradnjom Agencije za odgoj i obrazovanje i Ureda državne uprave u Splitu otvorena je smotra preventivnih programa pod motom Lijepim i dobrim kroz život.

Voditeljice županijskih aktiva za osnovne i srednje škole, predstavnici PU splitsko-dalmatinske županije, predstavnik Udruge Most, predstavnica Nastavnog zavoda za javno zdravstvo i drugi stručnjaci govorili su o važnosti sveobuhvatnog preventivnog djelovanja. Potom su uslijedile primjeri i prezentacije dobre prakse.

Plakati predškolskih ustanova, osnovnih škola i srednjih škola su izloženi u zasebnoj prostoriji gdje će ih posjetitelji Muzeja moći vidjeti sve do kraja tjedna.

Naš plakat prikazuje važnost suradnje na preventivnom djelovanju kako u radu s roditeljima tako i u radu s djecom i učiteljima, a isto tako i ništa manje važnu suradnju s humanitarnim udrugama, lokalnom zajednicom i sl.