Croatian Makers - robotika svima!
Autor: Željka Ninčević, 7. 10. 2016.

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers kojega je pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih. Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje. I naša škola se uključila u ovu zanimljivu inicijativu. Učenici će kroz 5 kola natjecanja pokazati svoje sposobnosti u različitim disciplinama. Za početak to su praćenje crte, pronalaženje izgubljenog prijatelja i izbjegavanje prepreka, a kasnije ih čekaju sve zahtjevniji zadaci. Naučiti će mnogo o programiranju i naprednim tehnologijama, a kroz sve će ih voditi njihov mentor, Pero Kurilj, učitelj informatike.

Danas su se učenici po prvi put susreli sa svojim robotima. Naime, pet ih je stiglo u školu, a prvi zadatak je bio sastaviti ih, što su naši učenici uspješno i obavili. Jedva čekamo vidjeti što sve mogu naši roboti!