Dječji tjedan
Autor: Željka Ninčević, 7. 10. 2016.

Već više od trideset godina Savez društava Naša Djeca obilježava Dječji tjedan u prvom tjednu mjeseca listopada, a redovito im se priključuju i škole i vrtići diljem naše zemlje. U našoj školi ovaj tjedan smo se bavili problemima dječjih prava i to na zabavan način. Igrali smo igru "Čovječe, ispravi se" i naučili mnogo toga važnog o Konvenciji o dječjim pravima. Učenici razredne nastave su još prošle godine crtali dječja prava i te sličice poredali na panou u hodniku škole. Unicefov projekt Škole za Afriku nizom aktivnosti koje smo rješavali nudi puno sadržaja koji su obogatili i ovaj poseban tjedan. Ovakvi dani važni su za emocionalno sazrijevanje djece i njihovu socijalizaciju. Stoga se nadamo se da ćemo i dalje osluškivati i ostvarivati potrebe naših učenika te na njima blizak način odgajati u njima sve dobro.