BLAGDAN GOSPE OD PRIZIDNICA
Autor: Željka Ninčević, 11. 9. 2016.

Svečano je proslavljen blagdan Gospe od Prizidnica, kojeg obilježavamo nedjelju nakon Male Gospe a uoči Imena Marijina 11.09. u poznatom povijesnom svetištu u Slatinama. Mnoštvo hodočasnika iz Slatina i okolnih mjesta ali i iz daljnje okolice pohodilo je to lijepo jutro Gospino svetište, a jednako tako pohodili smo i mi, u molitvi sudjelujući na svečanoj sv. Misi.

Ove su nas godine za štandom učeničke zadruge Prizidnica predstavili naši učenici Ilija Nakir i Duje Cipirita. Izložili smo svoje proizvode i tako privukli brojne hodočasnike, raznolikim suvenirima, uporabnim predmetima i proizvodima od maslinovog ulja, sapunima i dr. Zainteresirani kupci propitkivali su se za pojedine proizvode i načine proizvodnje te pohvalili naš trud i originalnost.